top of page
blog.jpeg
  • תמונת הסופר/תAyelet Rosenfeld

בעלת עסק - איך לוודא שאת מקבלת את כל הויטמינים והמינרלים שהגוף צריך?

כנשים יזמיות בעלות עסק, האופי הדינמי והאינטנסיבי של ניהול עסק יכול להוביל אותנו לאורח חיים עמוס שמשפיע על רכיבי תזונה שונים שהגוף שלנו זקוק להם כדי לפעול.

העשייה שלנו יכולה להוביל לחוסרים תזונתיים, דבר שיכול להשפיע מאוד על רמות האנרגיה שלנו, היכולת להתמודד ולשאת את העסק שלנו, ולפתח אותו.

בפוסט זה אני מביאה בפנייך את המיקרונוטרינטים (ויטמינים ומינרלים) החשובים שיכולים להיות חסרים דוקא לנו, נשים יזמיות בעלות עסק.


קרש חיתוך ועליו סלט קצוץ, סכין, 2 בקבוקי לק לציפורניים, מחשב, אוזניות ופרח

אם את כמוני, אני בטוחה שהעסק שלך הוא הבייבי שלך, הדבר שאת משקיעה בו את מלוא הזמן והאנרגיה שלך, הוא זה שמרגש אותך, הוא מאפשר לך להגשים את התשוקות שלך, ללכת אחרי הלב שלך, ולתת את המתנה שלך לעולם.

את רוצה לפעול בעסק כמה שיותר ולקדם אותו ולפתח אותו כמה שניתן.

ולכן שימי לב אם את נותנת לגוף שלך את כל מה שהוא צריך כדי שיוכל לתפקד הכי טוב שניתן.


מהם המיקרונוטריאנטים?

אלו הקבוצה הכוללת אלפי חומרים שהגוף צריך כדי לבנות את עצמו ולפעול כמו שצריך. המיקרונוטריאנטים כוללים ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון ועוד אלפי חומרים שדרושים לנו לתפקד.

למיקרונוטריאנטים תפקידים כל כך חשובים בלשמור על הגוף שלנו שיתפקד כמו שצריך, באנרגיה שלנו, בתדר שלנו, ביכולות שלנו, בחוזק החיסוני שלנו, בהפקת האנרגיה שלנו, באיזון המערכת ההורמונאלית שלנו, ועוד ועוד ועוד.


חוסר במינרל אחד או בויטמין אחד משבש את התפקוד התקין של הגוף שלנו וזה משפיע ישר על האנרגיה שלנו והיכולות שלנו.


אילו חוסרים יכולים להיות לנו כנשים בעלות עסק?


ויטמין D:

אנחנו מבלות שעות ארוכות מול המחשב בתוך הבית (או במשרד, או בבית קפה) וממש לא נחשפות לשמש.

החשיפה לשמש היא זו שעוזרת לייצור ויטמין D, ולכן, למרות שהארץ שלנו בורכה בהמון שעות שמש, לרובנו יש מחסור בויטמין D.

כמו לכל הויטמינים, גם לויטמין D יש אלפי תפקידים בגוף, ובניהם הוא החיוני לבריאות העצם, תפקוד מערכת החיסון וויסות מצב הרוח ועוד.


צאי מדי פעם לשמש.

קומי מהמחשב וצאי החוצה כל שעה שעתיים לסיבוב מסביב לבניין.

בימים שמזג האוויר נעים, עבדי בחוץ. על הדשא, בטבע, במרפסת.


ויטמינים מקבוצת B:

מתח, דפוסי אכילה לא סדירים, תזונה ריקה (שמבוססת על קמח לבן ואורז לבן ללא קטניות) וצריכה גבוהה של קפאין עלולים לרוקן את המאגרים שלנו של הויטמינים מקבוצת B. ויטמינים אלו חיוניים לאנרגיה שלנו, למצב הרוח שלנו, לבריאות מערכת העצבים ולחילוף החומרים שלנו.


מאכלים עשירים בויטמיני B להכניס לתפריט היומי - מחסור ויטמיני  B נובע מסטרס ומתזונה לא מלאה.

לכן הכניסי רגעים במהלך היום של עצירה. עשי מדיטציה, מיידפולנס, טיול בחוץ, יוגה, נשימות, כתיבה ביומן, מפגש עם חברות וכל דבר אחר שיעזור לך להוריד רמות מתח במהלך היום.

בתזונה יש כמות יפה של ויטמיני B בדגנים מלאים ובקטניות.


מגנזיום:

מתח תמידי, עומס ביומיום, יחד עם אימוני כושר חזקים, יכולים לגרום למחסור במגנזיום, מה שמוביל להתכווצויות שרירים, הפרעות שינה ורמות מתח גבוהות יותר.


מאכלים עשירים במגנזיום להכניס לתפריט היומי - עלים ירוקים וירקות ירוקים, דגנים מלאים, אגוזים, זרעים וקטניות. בכולם יש כמות יפה של מגנזיום.


חומצות שומן אומגה 3:

אם אנחנו לא מודעות לאכול מספיק אומגה 3 במהלך היום, סביר להניח שיש לנו חוסרים. יש מאכלים בודדים שיש בהם אומגה 3, ואם אנחנו לא מודעות להם ומכניסות אותם לתזונה, יהיו לנו חוסרים.

בד״כ היומיום של רוב בעלות העסק הוא עמוס, והתזונה לא מסודרת, ולכן יהיה להן מחסור באומגה 3. אומגה 3 חיונית לבריאות המוח והפחתת תהליכים דלקתיים בגוף (שנוצרים באופן טבעי באורח חיים עמוס).


מאכלים עשירים באומגה 3 להכניס לתפריט היומי - אגוזי מלך, זרעי פשתן, זרעי צ׳יה, דגי ים צפוני


ויטמין  C, E ונוגדי חמצון אחרים:

אנחנו יושבות שעות מול המחשב, אנחנו מדברות המון בטלפון, ובכלל נמצאות המון מול הטלפון ברשתות חברתיות, אנחנו בלחץ לסיים דברים, נמצאות בנסיעות, וכל אלו ועוד מרוקנים את המאגרים של נוגדי החמצון שלנו.


ויטמין C - יש בפירות וירקות טריים

ויטמין E - אגוזים, זרעים, אבוקדו ודגנים מלאים

נוגדי חמצון - כל הצבעים שיש בכל המאכלים מהצומח


לסיכום

את תשמעי המון כמה זה חשוב לאכול מאכלים מסויימים כדי להרגיש טוב, כדי להיות בריאה, כדי לטפל בבעיות בריאות, כדי לרדת במשקל.

כל אלו חשובים מאוד, אבל אף אחד לא אמר לך לאכול מאכלים עם מיקרונוטריאנטים כדי שתוכלי לשאת את העסק שלך בהצלחה. כדי שתוכלי להצליח בעשייה לך, כדי שתוכלי לפתח את העסק ולצמוח איתו.

אז לי הכי חשוב לומר לך את זה.

תשמרי על אש האנרגיה שלך כי יש לך מתנה מדהימה לתת לעולם, והעולם זקוק לך.


מוזמנת למלא איתי את המקרר באוכל מלא בערך תזונתי:

(לחצי על התמונה)

149 צפיות

Comments


bottom of page